Úvodná stránka > Jednoduché a efektívne cvičenia > Akupunktúra

Akupunktúra

pondelok 7. október 2013, napísal(a) admin

Metóda nie pre všetkých na pohľad príjemná, no nesmierne účinná. Na rozdiel od liekov, ktoré doktori bežne predpisujú, je akupunktúra spoľahlivá v tom, že nemá žiadne nepriaznivé účinky a stáva sa, že priaznivo pôsobí aj na choroby, na ktoré doposiaľ moderná medicína nestačí. Akupunktúra sa vykonáva tak, že sa pomocou špeciálnych ihiel podráždia presne dané aktívne body. Tieto miesta sú späté s vnútornými orgánmi a týmto podráždením je možné na ne pôsobiť a teda vykonávať liečbu. Bežne sa využíva na preventívnu starostlivosť, no je hlavným spôsobom liečby najmä pri alergiách a reumatických ochoreniach. Treba však dbať na to, že akupunktúru vykonáva človek, ktorý je na akupunktúru školený, pretože hrozí, že sa môžu poškodiť vnútorné orgány nachádzajúce sa pod aktívnymi bodmi. Taktiež treba dbať na sterilné ihly, aby sa predišlo infekčným ochoreniam.

Počet liečení akupunktúrou závisí na vašom zdravotnom stave. Najčastejšie, ľudia cítia zmenu k lepšiemu už po pár sedeniach. Akupunktúra má za úlohu zlepšiť rovnováhu tela a to následne spôsobí, že telo nepotrebuje inú liečbu. Každý to však má inak, niektorí sa po akupunktúre cítia byť zrelaxovaní alebo plní energie, a iní zas naopak, pociťujú únavu. Akupunktúry sa netreba báť, pretože na jej praktizovanie sa využívajú veľmi tenké ihly. Ak však je toto najväčší problém, existujú rôzne iné druhy akupunktúry, ako napríklad akupresúrna a bodová masáž, ktorá má taký istý účinok ale vykonáva sa masážami alebo tlakom na aktívnych bodoch. Ďalším spôsobom je elektropunktúra, čiže využívanie elektrického prúdu z elektródy. Možno ju rozdeliť aj podľa častí tela. Klasická korporálna akupunktúra sa týka celého tela, faciopunktúra sa zameriava na tvár, cheiropunktúra na dlane a ruky a pod.

Akupunktúra teda môže diagnostikovať veľké množstvo ochorení. Či už máte bolesti hlavy, zubov, brucha (napr. pri bolestivej menštruácii), chrbtice, alebo trpíte alergiami, vypadávaním vlasov, ba dokonca zajakávaním či rôznymi závislosťami od cigariet a alkoholu, pri všetkých problémoch vám môže pomôcť, ak vám bežná medicína nezaberá, alebo ju jednoducho nechcete užívať. Stačí vyhľadať vyškoleného odborníka, ktorý akupunktúru vykoná správne a tak vaše problémy razom zmiznú.