Úvodná stránka > Choroby > Nepríjemná bolesť hlavy

Nepríjemná bolesť hlavy

pondelok 6. október 2014, napísal(a) admin

Bolesť hlavy trápi široké spektrum populácie a trpí na ňu skutočne veľa ľudí. Pre niektorých sa branie tabletiek od bolesti už stalo zvykom a jednoducho už bez nich ani nevedia vydržať. Takéto bolesti môžu mať rôzne formy. Bolesť môže byť pulzujúca alebo tupá a takisto ju môžete cítiť na jednom mieste, teda jednej časti hlavy alebo naopak, môže bolieť aj celá hlava. Je jasné, že tieto bolesti nie sú nikomu ani trochu príjemné a mnohí z nás sa s nimi snažia bojovať. Nanešťastie, tieto bolesti nemusia byť ani predzvesťou ničoho dobrého a mali by ste každú dlhodobejšiu bolesť hlavy starostlivo sledovať, prípadne si to dať vyšetriť, nech máte istotu.

Dôvody, pre ktoré vás môže bolieť hlava sú rôzne, začínajúc nízkym tlakom v krvi, nadmerným stresom, alebo nedostatkom spánku. Takisto vás môže bolieť hlava kvôli tomu, že sa vo vašom tele odohráva imunitná reakcia na nejaký vírus alebo v iných prípadoch sa to môže vzťahovať na vážnejšie ochorenia ako mozgové nádory v hlave. Ďalším variantom je iba taká malichernosť, že ste jednoducho vynechali svoju pravidelnú kávu a preto pociťujete únavu, ktorá súvisí aj s bolesťou samotnej hlavy. Môže to byť spôsobené teda úplnou banalitou, avšak ľudia väčšinou siahnu po tej najľahšej a najrýchlejšej voľbe, ktorou je tabletka od bolesti. Možno by nám ale stačilo iba viac spánku a pobyt na čerstvom vzduchu, aby sa telo dobre prekrvilo. Nepríjemnú bolesť hlavy v rôznych formách môže vyvolať aj dlhé a nesprávne sedenie pri počítači. Takáto bolesť vzniká následkom zlého držania tela, ktoré vyústi až do obrovského tlaku na svaly šije. To spôsobuje nepríjemnú migrénu, ktorú pozná každý, kto denne musí pracovať hodiny na počítači.

Keď vás bolí hlava, ste celkom odradený od všetkých činností a preto vás to dosť ovplyvňuje a berie to z vás energiu. Určite by ste mali navštíviť lekára, ak sa bolesť zmenila, napríklad tak, že už nemôžete kvôli tomu ani spať. Pri menších bolestiach hlavy zaberajú aj voľno predajné tabletky, ktoré každý z nás pozná, avšak sú aj iné dostupné riešenia ako napríklad rôzne čaje. Pokiaľ môžete, vyhýbajte sa tabletkám a hľadajte riešenie v prírode.