Úvodná stránka > Zdravý životný štýl > Biopotraviny

Biopotraviny

utorok 7. október 2014, napísal(a) admin

Počas starostlivosti o telo je potrebné aj konzumovanie vhodného jedla. Potraviny s nálepkou BIO zahŕňajú nielen ovocie, zeleninu, či obilniny, ale aj mäso, vajcia a víno. Výrobky sú vyrobené podľa presne daných pravidiel o ekologickom poľnohospodárstve. Je teda jasné, že tieto potraviny sú zdravšie, pretože neobsahujú chémiu. Bežné potraviny obsahujú pesticídy, herbicídy a iné chemické doplnky, ktoré majú nepriaznivý účinok na ľudský organizmus. Biopotraviny sa stávajú čoraz viac preferovanejšie v domácnostiach aj s malými deťmi. Každá matka chce to najlepšie pre svoje dieťa a preto sa maminky spoliehajú na bio produkty, pretože tie sú dochucované medom, či trstinovým cukrom, čo dodáva dieťaťu vhodné živiny pre zdravý vývin. Ak vás však odradzuje fakt, že biopotraviny sú o niečo drahšie ako klasické potraviny, treba si uvedomiť či chcete kvalitu alebo kvantitu. Môžete, však na biopotravinách ušetriť. Konzumáciou týchto potravín vzniká väčšia prevencia proti menším chorobám, čo teda znamená že ušetríte na zdravotnej starostlivosti. Ďalším dôležitým faktom je, že váš mozog zaregistruje že vaše telo dostalo dostatok živín a teda, nebudete musieť jesť viac ako pri obyčajných potravinách. A najspoľahlivejší spôsob ako ušetriť, je pestovať si vlastné potraviny, pri ktorých si môžete byť stopercentne istí, že neobsahujú nič zlé navyše.

Ak sa teda rozhodnete pre bio, nezabudnite, že to sa vzťahuje aj na kozmetiku. Je veľa značiek a výrobkov, ktoré obsahujú rôzne škodlivé chemikálie, ktoré vám môžu spôsobiť väčšie problémy ako máte teraz. Bio kozmetika zaručuje, že neobsahuje žiadne chemikálie, netestuje sa na zvieratách a je vyrábaná šetrne k prírode. Ak sa pýtate ako sa teda táto kozmetika testuje, je to veľmi jednoduché. Výrobky sa testujú dermatologicky na koži, ktorá bola vyrobená presne na tento účel a tak je aj spoľahlivejšia, pretože zvieratá nemusia vždy reagovať tak, akoby na výrobok reagoval človek. Pri nákupe bio kozmetiky si musíte všímať, aké má označenie, pretože len nápis dermatologicky testované, nestačí. Na výrobku môže byť umiestnený malý králik s nápisom „netestované na zvieratách“ alebo aj „vegan“ čo značí, že pri vyrábaní, neboli použité žiadne živočíšne látky.

Nebojte sa teda za investovať, robíte to pre vás a pre prírodu okolo vás. Nenechajte sa odradiť vyššou cenou, peniaze sa vám vrátia a vy môžete žiť spokojný a zdravý život.